Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Защо сме в този сайт?

Защо сме в този сайт?

  • 14.02.16 08:52#1Татьяна БаловаТатьяна БаловаНовакРегистрация: 26.01.16Град: СофияОтговори: 49Защо сме в този сайт?Колко е хубаво, че този сайт го има! Ние тук не само се борим за повече точки и награди. Ние тук се борим за нещо много повече - за добронамерено общуване между добри хора с добри идеи за добра кухня. Ние тук си разменяме рецепти, комплименти, опит, мисли, положителни емоции, ние тук общуваме не с телевизор, ние тук общуваме с живи хора, вълнуващи се от едно прекрасно хоби - магията готвене, магеренето! Коренът на думата е един и същ, забелязвате ли? Магия!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.02.16 08:32#2Кака и БаткоКака и БаткоНовакРегистрация: 21.03.15Град: ВарнаОтговори: 16от: Защо сме в този сайт?ТатянаБалова :...На Вас стигна ли Ви търпението да прочетете дори само тези две изречения?
    Имайки предвид главните букви разбирам въпроса като отправен лично към мен, а не към целия форум. Дори и въпросът Ви да е към всички аз мога да отговоря само от мое име. Да, все още се срещат и такива млади, които четат. Не, проблемът не е в поколенията - винаги е имало четящи и нечетящи! Проблемът е някъде доста по-дълбоко от това, което аз мога да видя, но образно казано логиката е следната - измислихме автомобила, за да не ходим пеш, измислихме телевизията, за да не четем, забравихме да пишем, защото е по-лесно да дрънкаме по телефона - с две думи целият човешки прогрес води до регрес и за съжаление май този процес е необратим. Относно Facebook не бих могъл да дам по-точно определение от Вашето, жалкото е, че простаците от Фейсбук могат безпрепятствено да спамят и тук, а с годините аз се научих да чета не само дадена публикация, а и коментарите под нея - понякога някои от коментарите си заслужават повече от самата публикация, но за съжаление, за да стигнеш до тях трябва да изчетеш купчина празнословия, но явно това е заложено в "човещинката" - простака/ът е най-гръмогласен! Дано този форум се опази от всепоглъщащата ни простотия, но не съм особено голям оптимист - без простаците светът е скучен, липсва отправната точка, липсва дъното, от което да се оттласнеш! Не ми е много ведро, но пожелавам на всички останали да са по-ведри и най-важното да се опитат да са полезни, а точките и наградите ще дойдат от самосебе си!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.02.16 07:54#3Татьяна БаловаТатьяна БаловаНовакРегистрация: 26.01.16Град: СофияОтговори: 49от: Защо сме в този сайт?Ех, колко хубаво казано и грамотно написано! Най-после нещо свястно да прочете човек. И се сещам за думите на Воланд от "Майстора и Маргарита", отправени към Леви Матей (цитирам по памет, имайки предвид думите Ви за простотията): "Как би изглеждал светът, ако в него цари само светлина и няма никакви сенки?"ОтговорОтговор с цитат
  • 29.02.16 10:32#4Кака и БаткоКака и БаткоНовакРегистрация: 21.03.15Град: ВарнаОтговори: 16от: Защо сме в този сайт?ТатянаБалова :Ех, колко хубаво казано и грамотно написано! Най-после нещо свястно да прочете човек. И се сещам за думите на Воланд от "Майстора и Маргарита", отправени към Леви Матей (цитирам по памет, имайки предвид думите Ви за простотията): "Как би изглеждал светът, ако в него цари само светлина и няма никакви сенки?"
    Вече не чета толкова много книги (и за да не звучи като оправдание ще кажа, че не е поради липсата на време), май е време да напиша моята си книга с ясното съзнание, че после критиците ще ме разкостят! Понякога хрумките ми идват само от една дума в нечие изказване, в случая четейки написаното за светлината се сетих за един простичък въпрос "Ако се изобрети кола движеща се със скорост по-голяма от тази на светлината как биха светили фаровете и?". Проблемът ни е, че простотията, злобата, завистта се движат със скорост близка до тази на светлината, или както казваше един мой приятел "Нямаше да има толкова простотия по света, ако простаците не бяха така изобретателни!". Жалкото е, че с мълчанието си ние в същност приемаме и толерираме глупците, става така, че в един момент те дирижират живота ни, а не просто да си квакат от блатото!
    Именно за това апелирам да се сложи край на анонимността!
    Стоян
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.02.16 10:46#5Татьяна БаловаТатьяна БаловаНовакРегистрация: 26.01.16Град: СофияОтговори: 49от: Защо сме в този сайт?Напълно съм съгласна за анонимността, която е посестрима на малодушието и подлостта и най-зъл враг на доблестта и честта. И като слушам как журналисти и политици се придържат към нея, когато критикуват, губя към тях доверие и се отвращавам.
    Май се отдалечихме от тематиката на сайта... Вие вчера какво си готвихте за неделен обяд?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.02.16 05:37#6Кака и БаткоКака и БаткоНовакРегистрация: 21.03.15Град: ВарнаОтговори: 16от: Защо сме в този сайт?ТатянаБалова :Напълно съм съгласна за анонимността, която е посестрима на малодушието и подлостта и най-зъл враг на доблестта и честта. И като слушам как журналисти и политици се придържат към нея, когато критикуват, губя към тях доверие и се отвращавам.
    Май се отдалечихме от тематиката на сайта... Вие вчера какво си готвихте за неделен обяд?

    Да, леко излязохме извън предмета на сайта, но разговорите вървят ръка за ръка с готвенето, иначе идва скуката, а скуката не е нито за купа, нито става на супа. Не сме маниаци на тема готвене, събота и неделя не са някакви специални дни, но днес е ден за приготовление за скъпи годсти. Едното ястие, което е вече почти готово са пилешките сарми, за които съм писал рецепта, другото ще е шкембе чорба и понеже гостите ще са от далеч и доста гладни в менюто се предвижда домашна лютеница в хлебопекарната, хайвер пак там, тутманик с квас и т.н. до пълно подуване. Разбира се нито една от разядките няма да бъде пропусната, макар че няма страдащи от липса на апетит.
    Добър апетит и на Вас!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 08.08.16 08:46#7GoldGoldЧиракРегистрация: 06.08.16Град: РакитаОтговори: 95от: Защо сме в този сайт?Тук сме за да споделяме мнения, опит, ястия, хитринки относно ястията и много подобни неща.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.09.16 08:24#8ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Защо сме в този сайт?Татяна няма значение ,че и аз още в началото на регистрацията си поставих същия въпрост -Защо сме тук ?Всеки ще отговори, като гледа от своята камбанария Един обича да готви ,друг да наднича в купата на съседа и да зяпа какво се готви у тях ,трети живеят само за интригата ,да коментират и плюят- ама това сме ние хората Този фейс наистина е огледало ,омръзна ми и той и все по рядко съм там Обичам да опитвам нови вкусове ,променям това -онова и очаквам нещо да се получи Не че тук в сайта всичко е наред и тук си има кусури ,има си наблюдатели ,злобари ,коментатори и какви ли още не Научих доста неща от сайта за времето в което съм тук, имам и много въпроси, но за сега са без отговор Верно е ,че хората сме изнервени ,груби ,заядливи и все по рядко се чете Хора събудете се ,животът е кратък ....Каквото и да правите правете го с мерак и вложете част от своята добра енергия било в готвенето или в друго Всеки сам си е художник и рисува живота си в едно платно - ами тогава направете го шедьовър !!! ОтговорОтговор с цитат
  • 03.09.16 02:44#9Теодора МещероваТеодора МещероваПомощник ГотвачРегистрация: 25.02.16Град: СвищовОтговори: 217от: Защо сме в този сайт?Тук съм лично аз, за да обменям опит, да споделям такъв, да споделям с останалите потребители моята страст и моята професия- готвенето. Обожавам да готвя и никога не ми омръзва. ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.16 11:56#10VeselinaVeselinaИноваторРегистрация: 22.06.16Град: -Отговори: 235от: Защо сме в този сайт?Да науча нови рецепти.Чета много рецепти и в този сайт, записвам тези които ми харесват и тези които могат да се зготвят от мен като ниво кулинар,и такива които мога да пробвам да направя.Другата причина са наградите.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.16 12:12#11Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Защо сме в този сайт?Тук намирам всичко което не зная и никога не съм приготвяла. Мога да намеря дори и много стари рецепти от едно време. Хубавото е че постоянно го обновявате сайта за да бъде по приятен и удобен на всички нас.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest