Gotvach.bg»Форум»Говорилник»Защо сме в този сайт?

Защо сме в този сайт?

  • 14.02.16 08:52#1Татьяна БаловаТатьяна БаловаНовакРегистрация: 26.01.16Град: СофияОтговори: 49Защо сме в този сайт?Колко е хубаво, че този сайт го има! Ние тук не само се борим за повече точки и награди. Ние тук се борим за нещо много повече - за добронамерено общуване между добри хора с добри идеи за добра кухня. Ние тук си разменяме рецепти, комплименти, опит, мисли, положителни емоции, ние тук общуваме не с телевизор, ние тук общуваме с живи хора, вълнуващи се от едно прекрасно хоби - магията готвене, магеренето! Коренът на думата е един и същ, забелязвате ли? Магия!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 03:59#2Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Защо сме в този сайт?Въпроса защо сме в този сайт се повтаря с този на Вили!Много теми се повтарят.Намиламе едно и също,като пелтеци. :yawn: :yawn: :yawn:ОтговорОтговор с цитат
  • 17.02.16 03:55#3Джемиле ЧешлиеваДжемиле ЧешлиеваМастър ШефРегистрация: 07.01.16Град: БориноОтговори: 554от: Защо сме в този сайт?Съгласна съм с Мартина Тракова.ОтговорОтговор с цитат
  • 17.02.16 09:11#4Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Защо сме в този сайт?Мисля, че няма лошо да коментираме зададените теми. По някога не всичко успяваме да видим.
    И все пак - тук съм, защото наистина готвенето е моята страст! Но състезателният характер вкарва малко повечко адреналин!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 17.02.16 03:49#5Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Защо сме в този сайт?Тук съм да обогатя знанията си и да уча колкото може повече,обожавам да правя нови ястия. :love:ОтговорОтговор с цитат
  • 18.02.16 03:47#6Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Защо сме в този сайт?не знам вие защо сте тук , но на мен напоследък това ми е единственото откъсване от реалността ,което ми харесва .. дори вече не влизам във фейсбука а преди не излизахОтговорОтговор с цитат
  • 18.02.16 03:48#7Йорданка ТасеваЙорданка ТасеваИноваторРегистрация: 19.01.16Град: РадневоОтговори: 707от: Защо сме в този сайт?пък и сега по-рядко проверявам пощата на мъжа ми хахаххаха :x: :x: :x: :x:ОтговорОтговор с цитат
  • 18.02.16 03:54#8Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Защо сме в този сайт?Ха и аз така зарязах феиса тук ми е по-интересно.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.02.16 07:37#9Кака и БаткоКака и БаткоНовакРегистрация: 21.03.15Град: ВарнаОтговори: 16от: Защо сме в този сайт?Аз пък съм тук за да се гъбаркам с такива като Мартина Тракова - голям праз, че въпросът се преповтарял, аз прочетох ТОЗИ, а не онзи на Вили, къде е разликата??? В крайна сметка въпросът си е въпрос без особено значение кой го е задал! Няма да ходя да питам Вили какво е имала предвид, нито пък Татьана Балова, имам очи, имам уши, виждам, че едни са тук заради изявата, други заради комплексите си, трети по друга причина, а за мен тя е най-важната - да са полезни с мнението си, да са конструктивни, да са уважаващи, а не плюещи, да не са кречетала от рода на "на всяко гърне меродия". Аман от злобари, както е модерно да се казва хейтъри, аман от безпричинни плюнки, аман от хора, които сутрин като се погледат в огледалото и мразят половината свят, след обяд и другата половина, а вечерта и себе си!ОтговорОтговор с цитат
  • 26.02.16 01:08#10Adriyana - AdiAdriyana - AdiЧиракРегистрация: 02.02.16Град: Стара ЗагораОтговори: 234от: Защо сме в този сайт?Странни теми намирам тук На този или на онзи,важното е,че сме тук,а защо....ще мислим друг път ОтговорОтговор с цитат
  • 26.02.16 08:56#11Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Защо сме в този сайт?В началото ми беше интересно но сега всички само за точки мислят,и кой каквото му падне това пише за рецепта. Тия точки ще ви побъркат бе хорааа... :blush:ОтговорОтговор с цитат
  • 26.02.16 05:42#12Кака и БаткоКака и БаткоНовакРегистрация: 21.03.15Град: ВарнаОтговори: 16от: Защо сме в този сайт?simpoliq :В началото ми беше интересно но сега всички само за точки мислят,и кой каквото му падне това пише за рецепта. Тия точки ще ви побъркат бе хорааа... :blush:
    Кофти, но факт и все пак е по-добре да напишеш нещо сам и по определени правила, отколкото да препостваш снимки във Фейсбук!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 26.02.16 09:06#13Веселина КонстантиноваВеселина КонстантиноваАвторРегистрация: 01.12.15Град: КарловоОтговори: 503от: Защо сме в този сайт?Да си кажа правичката, и аз влизам във фейсбук много по-рядко, отколкото преде да открия готвач.бг.!ОтговорОтговор с цитат
  • 26.02.16 09:49#14Татьяна БаловаТатьяна БаловаНовакРегистрация: 26.01.16Град: СофияОтговори: 49от: Защо сме в този сайт?Бих открила форумна тема "Защо да НЕ СМЕ във фейсбук?", ако не се притеснявах, че неговите потребители ще ме изядат с парцалките. По-голям тъпизъм не съм виждала. Но ме учудва, че например цели издателства и медии са недостъпни освен през него. Фейсбук за мен е едно огледало, в което някои тъпаци се оглеждат с всичките си снимки, коментарчета и прочее простотии и се любуват на собственото си отражение. Също като в селфитата. Боже, боже! Накъде върви светът! И къде остават Реноар, Леонардо, Ван Гог, Достоевски, Мопасан, Албинони, Бетовен, Моцарт?! Уви, тук форумът е готварски, а не литературен, бих Ви показала едно интересно нещо.ОтговорОтговор с цитат
  • 26.02.16 09:57#15Кака и БаткоКака и БаткоНовакРегистрация: 21.03.15Град: ВарнаОтговори: 16от: Защо сме в този сайт?ТатянаБалова :Бих открила форумна тема "Защо да НЕ СМЕ във фейсбук?", ако не се притеснявах, че неговите потребители ще ме изядат с парцалките. По-голям тъпизъм не съм виждала. Но ме учудва, че например цели издателства и медии са недостъпни освен през него. Фейсбук за мен е едно огледало, в което някои тъпаци се оглеждат с всичките си снимки, коментарчета и прочее простотии и се любуват на собственото си отражение. Също като в селфитата. Боже, боже! Накъде върви светът! И къде остават Реноар, Леонардо, Ван Гог, Достоевски, Мопасан, Албинони, Бетовен, Моцарт?! Уви, тук форумът е готварски, а не литературен, бих Ви показала едно интересно нещо.
    Надявам се казвайки Леонардо не визираш Ди Каприо - покажи нещото, това че някой е запретнал ръкави и готви не означава, че е опериран от други чувства и емоции!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.02.16 06:47#16Татьяна БаловаТатьяна БаловаНовакРегистрация: 26.01.16Град: СофияОтговори: 49от: Защо сме в този сайт?Нямям предвид "оперирани от други ...", а че тематиката на сайта не засяга литературата. Обаче ето, показвам един цитат от Достоевски (в мой превод)и питам: Има ли в днешно време млад човек, който да седне и да се отдаде на удоволствието от четенето на подобна литература? Покрай смартфоните и фейсбук забравяме за подобни наслади. Та ето го цитатът:
    "Няма да обяснявам надълго и нашироко как момиче със зестра, хубаво, а и оправно и разумно, каквито в сегашното поколение има доста, но които започнаха да се появяват още в предишното, можа да се омъжи за такъв "никаквец", както го наричаха всички по онова време. Защото познавах една девойка от предишното "романтично" поколение, която въпреки няколкогодишната си загадъчна любов към един господин, за когото, впрочем, винаги можеше най-спокойно да се омъжи, свърши с това, че сама си измисли някакви непреодолими пречки и една бурна нощ се хвърли в доста дълбоката и бърза река от високия, приличащ на урва бряг и загина единствено заради собствените си капризи, само и само да прилича на шекспировата Офелия, и ако тази урва, която тя толкова отдавна си бе нарочила, не бе тъй живописна и вместо нея имаше само някой прозаичен равен бряг, самоубийството й едва ли щеше да го бъде".
    Това са две изречения почти от началото на "Братя Карамазови". И трябва да Ви кажа, че този роман не е преиздаван от времето на Ноевия ковчег не защото е лош, напротив, той е епохален и при това е криминале, което по нищо не отстъпва на най-четените гениални криминалета, да не говорим за идеите, които внушава. Не го преиздават именно защото днес хората "нямат нерви" да четат и да се наслаждават на подобна литература. На Вас стигна ли Ви търпението да прочетете дори само тези две изречения?
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest