Gotvach.bg»Форум»Диети и Отслабване»Какво си готвите, ако сте на диета?

Какво си готвите, ако сте на диета?

  • 15.02.16 10:32#1Natalia GeorgievaNatalia GeorgievaНовакРегистрация: 12.02.16Град: СофияОтговори: 38Какво си готвите, ако сте на диета?Здравейте,аз от 6 месеца спазвам хранителен режим с който свалих 20 кг,спазвам го по здравословни причини и вече започвам да срещам трудности в разнообразието в готвенето. Вие как се справяте в такава ситуация?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 06:02#2Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Какво си готвите, ако сте на диета?Много е трудно,особено когато става въпрос за режим по здравословни причини.Не обичам да пазя диети и по скоро гладувам,от колкото да си готвя каквото и да било.Желая ти успех и да се справиш по бързо! :y:ОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 06:03#3ИвелинаИвелинаЧиракРегистрация: 01.02.16Град: КарловоОтговори: 269от: Какво си готвите, ако сте на диета?И аз също съм така... По-скоро гладувам, което никак не е хубаво... ОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 06:14#4Natalia GeorgievaNatalia GeorgievaНовакРегистрация: 12.02.16Град: СофияОтговори: 38от: Какво си готвите, ако сте на диета?Жалко че така правите,аз не обичам да гладувам,с моя режим не е трудно да се храня и след 6 месеца си поизчерпах идеите,но тук намирам различни рецепти които малко ги коригирам и стават чудесни.
    Аз вече съм много по-добре благодаря ви за пожеланието.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 06:22#5Албена АсеноваАлбена АсеноваГуруРегистрация: 08.05.13Град: ВарнаОтговори: 482от: Какво си готвите, ако сте на диета?Ами обикновено към диетите има примерно меню и се ръководя от него.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 06:27#6Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Какво си готвите, ако сте на диета?Може би ако споделите какво НЕ трябва да ядете бихме помогнали!ОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 06:48#7Natalia GeorgievaNatalia GeorgievaНовакРегистрация: 12.02.16Град: СофияОтговори: 38от: Какво си готвите, ако сте на диета?За ВКЛЮЧВАНЕ:



    Зеленчуци - артишок, рукола, аспержи, китайско зеле, броколи, карфиол, брюкселско, целина, краставица, зелен фасул, тиква, ревен, кейл, праз лук, кресон, гъби, спанак, маруля



    Кореноплодни - моркови, сладък картоф, лук, ряпа, репички, пащърнак, ряпа



    Месо - говеждо, пилешко, агнешко, еленово, пуешко, заешко, патешко, риба и ракообразни рак, стриди, свинско, бизонско, биволско и карантии сърце, дроб, бъбреци, костен бульон



    Плодове - ябълка, банан, авокадо, кайсия, портокал, манго, нектарина, лайм, лимон киви, гуава, грозде, грейпфрут, кокос, мандарини, череши, фурми, пъпеш, къпина, смокиня, боровинки, папая, праскова, сливи, ягоди, круша, диня, ананас, малина, нар



    Мазнини - животински, авокадо, кокосово масло, патешка и свинска мас, зехтин, 7 растителни



    Ферментирали - кисело зеле, камбуча, ферментирали зелевчуци морков, цвекло и т.н.



    Провизии - ябълков оцет, аншоа, сушени плодове, маслини, сьомга, риба тон, сардини, кокосово брашно и стърготини

    Билки - лимонова трева, лавандула, босилек, дафинов лист, копър, мента, пелин, розмарин, салвия, магданоз, мащерка



    Подправки - канела, чесън, карамфил, морска сол, куркума, шафран, джинджифил



    За ИЗКЛЮЧВАНЕ:



    Зърнени - амарант, ечемик, елда, булгур, царевица, просо, киноа, спелта, овес, пшеница, ориз, ръж, сорго



    Яйца - пилешки, гъши, патешки



    Алкохол; ибупрофен, аспирин; кафе и какао



    Ядки - бадем, бразилски орех, макадамия, орех, лешник,



    Млечни - масло, сирене, прясно мляко, кисело мляко, крема сирене, сметана



    Семена - конор, слънчоглед, сусам, мак, тиква ама от тази голямата кръглата ахаха как го обясних, индийско орехче, синап/кресон, колиандър, чиа, кимион, сминдух, ким



    Покритосеменни - домати, картофи, паприка, годжи бери, шипка, червен пипер, люти чушлета, пиперка, тютюн, патладжан

    Това е в общи линии
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 07:08#8ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Какво си готвите, ако сте на диета?Здравей Наталия ,нещо се обърках и те моля да поясниш когато пишеш ЗА ИЗКЛЮЧВАНЕ - това значи ли че тези храни НЕ трябва да се консумират Може да ти се стори малко тъп въпроса ,но питам за да ми стане по ясно ps:ОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 07:11#9Natalia GeorgievaNatalia GeorgievaНовакРегистрация: 12.02.16Град: СофияОтговори: 38от: Какво си готвите, ако сте на диета?да точно така за изключване,означава че тези храни не ги ям вече 6 месеца,ям само тези които са под "За включване"ОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 07:11#10Natalia GeorgievaNatalia GeorgievaНовакРегистрация: 12.02.16Град: СофияОтговори: 38от: Какво си готвите, ако сте на диета?като само от забранените съм включила яйцатаОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 07:22#11Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Какво си готвите, ако сте на диета?Като гледам и да ти кажа какво виждам.Печени меса със салати или задушени зеленчуци и за десерт плодове. :y: Доста си ограничена,Наталия,от към меню .ОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 07:45#12Natalia GeorgievaNatalia GeorgievaНовакРегистрация: 12.02.16Град: СофияОтговори: 38от: Какво си готвите, ако сте на диета?е не е точно така,готвя си пюрета от зеленчуци,супи много също не може само на месо,много постни ястия,пълнение тиквички,човек просто предизвиква фантазията и тъй като повечето от вас са по-опитни исках да се допитам до вас,за нещо различно което може да се сготви от тези продукти.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 07:48#13ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Какво си готвите, ако сте на диета?Благодаря ти ,питах защото и аз имам проблем Три месеца бях на 2 вида хапчета Сега през зимата 1 месец пия ,1 месец почивам и така после ще правя ТSH да видя как е но досега не съм пазила диета Ям всичко ,но вече ще се опитам и аз да спазвам тази диета Няма да ми е лесно ,но ще опитам поне да се огранича с някой храниОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 07:53#14Natalia GeorgievaNatalia GeorgievaНовакРегистрация: 12.02.16Град: СофияОтговори: 38от: Какво си готвите, ако сте на диета?Успех ви желая,ако сте в началото на заболяването само с този режим можете да контролирате стойностите,без никакви лекарства,важното е всички стойности да са ви наред не само ТСХ ами и ТАТ,МАТ,Фт4 и Фт3,които много се пренебрегват от ендокринолозите. Аз след доста четене научих много за заболяването,вече нямам сърцебиене,сънливост,умора,болки в ставите,имам много енергия и добро настрение,а преди доста раздразнителна бях. Това благодарение на режима и няколко добавки. Ако спрете само глутена и млечните и пак ще има резултат.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 08:11#15ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Какво си готвите, ако сте на диета?ЩЕ се опитам да спазвам ,преписах всички които са разрешени и тези дето не трябва ,жалко че храни като ориз ,бял боб ,леща не се разрешават обичам тези варива И при мен беше сърцебиене ,болки в ставите На мен не са ми назначавали други изследвания а само едно и като отидох на преглед видяхме че вече съм в норма и това беше Наталия като казваш да спрем глутена ,да те питам ти какъв хляб ядеш от лимец или друг или без хлебец това ще ми е проблем обичам хляб и питки със сиренце :love:ОтговорОтговор с цитат
  • 15.02.16 08:49#16Natalia GeorgievaNatalia GeorgievaНовакРегистрация: 12.02.16Град: СофияОтговори: 38от: Какво си готвите, ако сте на диета?Като ми се дояде нещо с хляб основно е пица, си правя с брашно от тапиока,иначе друго не ям,лимеца също е с глутен макар и минимално.Скоро ще я кача в рецептите си. За изследванията и мен години наред ми изследваха само ТСХ,което от еутирокс 25мкг,стана за 7 години 100мкг и ТСХ се покачваше тогава реших че не искам на 60 госдини да пия по 200мгк и почнах да чета но не бг.статии и доста неща ми станаха ясни,познавам само една ендокриноложка която следи всички стойности и за жалост я срещнах чак след 7 години ходене по мъките,но се радвам че сега всичко си идва на мястото.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest