Всяка КАДЪРНА домакиня знае, че може без тази незаменима и основна съставка, ястие не става. Вярно , че в магазините предлагат консерванти и пълни с "изненади" готови консерви. Домашно приготвените зимнини са ценени, а домакините благословени.
Здравейте , първо ме извинете за закъснелият отговор, сега разполагам с време. За пестила- абсолюнто аматьорска история тази есен. Съпругът ми ме изненада с нова месомелачка / и за сок/ на ток. Тъй като съм фен на домашната зимнина , а и ръцете ми се откъсваха да стържа домати. Освен, че се ме отмени ,с машината спестих и време. Тъй се роди и идеята за пестила. Преди сушах сливи и плодове на терасата, но това заема много място, а то такова няма. Това е най-удачният вариант за сушене на плодове.Това ми беше пробно, снимките случайни / можех и възопчетата да снимам, но нямах идея - на лятото/. Когато плодовете са в сезона си, те са много сладки. За прасковите- купувам в големи количества- Твърдите похапваме с детето, а по-меките заделям, тях минавам на машината.Колкото по-узрели , толкова по-сладки. Вие спокойно можете да пробвате част от консистенцията и да прецените- всеки, според вкуса. Тази година съм се нахъсала за доста комбинации, които на драго сърце ще споделям с вас, а и снимките ще са обективни. Ще започна с череши, към които ще добавя индрише за аромат. Мога да Ви споделя, че вкусът, естествено съхранените витамини и удовлетворението, че е минало през ръцете ми голяма работа.Важно е само да се суши на непряка слънчева светлина. В края на слънцето не ми беше достатъчно, затова малко "запечатвах"във фурната и после навън. Дано съм Ви била полезна, приятна седмица и успех!
Според моето скромно мнение, самата рецепта е технологично неуточнена. Първо при начукване пържолите не удвояват обема си / не е уточнен видът на месото, защото всяко месо има характеристика/, а се изтъняват. Уточнете видът на подправките, най- вече за солта?! После не се изпържват, а се запечатват, преди просеца на запичане. За три часа , с толкова много течност, се загубва много време . Просто след подправяне ги оваляйте в брашно или галета, изпържете в тиган , пригответе соса с гъбите, виното / не се слага вода, защото гъбите пускат още/,сол и чер пипер и накрая сгъстете с брашно или царевично нишесте. Това трае най-много 30 мин., спестявате време и ток. А що се отнася за запичане, г-жа Николова е права, глиненият гювеч е най- добър за фурната, сосовете, запазват вкусовите си качества и месото се задушава прекрасно, особено, ако преди това е мариновано в прясно мляко. Този трик знам от моят баща,лека му пръст, който беше славен ловджия. Поздрави и успех при следващата рецепта.
Чудесна идея! За да не пазаря "зимни тиквички с нитрати", грижливо съм пакетирала във фризера домашни. Използвам ги за готвене, но тази рецепта ще разнообрази менюто в зимните месеци. Надявам се като се отцедят и приготвят, вкусът да е подобен?!
Моите почитания, г-жо Петкова! С удоволствие разглеждам Вашите рецепти, поднесени с естетика и вкус! Обожавам панираните ястия, но проблема е, че повечето от тях само приготвям,защото не консумирам месо. Сега към постните панировки ще прибавя още един значимо-заместващ месото протеин.
Идеята е чудесна. Стават бързо, а и плънката може да се променя, което внася разнообразие. Още един вариант да предложа на ученика "домашен сандвич", вместо мазните закуски по лафките.
Моите коментари