Gotvach.bg»Форум»Правила на сайта, критики и предложения»Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?

Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?

  • 21.01.16 08:50#1ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?От месец съм в играта, писах рецепти и качвах снимки като луда :wink: резултата е спечелена награда, но за нея доста се потрудих Сега гледам и се чудя на някой хора искам да ги питам - Защо са тук, за една награда или искат нещо повече. Не може да качиш една рецепта и една снимка и да получиш 60 точки затова, че не спираш да коментираш рецепти от рода на - добра рецепта и др подобни и да трупаш точки само от това. Ами хайде да не качваме нищо, само да си коментираме и да трупаме точки - ще е много забавно, като в ГОВОРИЛНЯ Честно да си кажа - ядосана съм, не е честно спрямо тези който наистина готвят, снимат и качват хубави рецепти, а разни момиченца само си говорят и пускат темички - мисля, че трябва да се премахнат точките за теми и коментари и тогава ще видим кой за какво е тук ps:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.01.16 09:09#2ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Само да добавя ,че Лидия- Гери е пуснала само 106 поста на разни теми, че тя няма толкова рецепти колкото постове от рода на - Как си пържите картофите в тиган или във фритюрник и разни други,Мариела Христова има още повече 170 поста ЕЕЕЕЕ сега разбрахте ли как става номера - Направете го и вие ps:ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 01:12#3AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Здравей Вили,

    коментари от рода: Добра Рецепта, Супер е, Харесва ми и тем подобни не се изтриват, но точките за тях се нулират. Същото важи и за форума, даже форума тепърва ще се ограничи още повече. Така че такива номера няма да минават.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 01:23#4Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Едва ли аз водя тази класация и все пак погледни че и аз съм се потрудила и съм качила рецепти и те не са чак толкова малко. А що се отнася до форумните теми и коментарите се поразрови и погледни, че и аз съм на същото мнение и точки трябва да се дават само и единствено за приготвени рецепти и качени снимки към тях. А щом си толкова наблюдателна да ти е направило впечатление че има потребител а 3 качени рецепти и хиляди коментари от сорта на 1 - ви коментар - хубава рецепта, ще я приготвя, 2 - ри коментар приготвих я и 3 -ти коментар - пригответе я и вие. Така че едва ли аз имам най много постове и не съм положила усилия да приготвям храна.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 02:08#5Мартина ТраковаМартина ТраковаПомощник ГотвачРегистрация: 17.07.12Град: СофияОтговори: 448от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Вили,Лидия -Гери има рецепти почти колкото мен.Има други потребители дето тарикатеят.Поздравявам те за хубавата тема!Аз съм тук,защото готвенето е удоволствие за мен.Искам да споделя и обменя хубави рецепти.Това,че получих награда не значи,че ще спра да участвам активно(до колкото ми е възможно).Бих отговаряла на различни въпроси,както и бих задавала въпроси,за неща който не знам.Радвам се,че тук (в сайта)дойдоха хора,който имат какво да покажат.Ти си една от тях.Надявам се ,че раздаването на точки и правилата за конкурса ще бъдат поне малко променени.С поздрав! ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 02:22#6AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?@Вили, @Лидия и @Мартина - със сигурност има потребители, които малко или повече тарикатеят, затова и постепенно ограничаваме възможностите за нечестно трупане на точки.

    Но нека да погледнем положително, от началото на декември толкова прекрасни и авторски рецепти влезнаха, че посетителите и положителните отзиви към сайта се увеличават всеки ден.

    Сайта се посещава от доста неопитни и начинаещи кулинари, нека им дадем шанс. Не всеки има вашия капацитет. Дали ще спечелят награда незнам, но поне ще се научат да готвят и ще черпят от вашия опит.

    Относно наградите, идеята е тях да ги има постоянно и ще добавяме в последствие и нови награди и правила, за да стане играта още по-интересна, а пък вие ще бъдете топ готвачи в сайта ни
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 02:48#7Мариела ХристоваМариела ХристоваПомощник ГотвачРегистрация: 07.01.16Град: АхелойОтговори: 402от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Вили, това че имам 170 поста, не означава че не готвя, не качвам рецепти и снимки, напротив към момента имам рецепти повече от теб. Мисля, че след като има одобрена и пусната форумна тема, всеки има възможност да изкаже мнение или съвет. В правилата за участие ясно са записани условията за получаване на точки. Аз лично пък не одобрявам на 1 рецепта да има качени няколко снимки от 1 потребител, снимани от различен ъгъл, защото и това го има.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 03:11#8Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?В сайта влезнах заради конкурса.Открих много неща,които ме впечатлиха и с радост качвам рецептите си ,за да спечеля точки.Имам спортен хъс,давам всичко от себе си,за да се отлича с приз и да ползвам наградата си с радост и да ми носи хубави спомени.В началото се отказах щим ме уведомиха да променям рецептите си,защото нямам физическа възможност да го правя,но се разколебах и въпреки исилията качвам рецепти.Дали си заслужава или не,аз си знам.Открих нередност,споменах я и стана голяма какафония и се изръсиха куп обиди по мой адрес,но се радвам,че се следи за злоупотреби от администраторите.Успех на всички и много вкусни рецепти и занапред.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 03:14#9Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Благодаря на Мартина Тракова , че е погледнала, видяла и оценила най - вече усилията ми, като потребител в сайта. А що се отнася до конкурса мога да спомена, че човек започнал веднъж да качва рецепти се запалва и се стреми да приготвя различни неща с идеята да ги качи в сайта и те да са новаторски / до колкото е възможно това/ и да привлекат вниманието на потребителите.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 04:09#10AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Кулинарки, гледайте от положителната страна на нещата. В момента вие сте сред най-активните потребители в сайта, чиито принос не е никак малък, за което сме ви безкрайно признателни. Рецептите ви само днес ще ги видят 150 000 души.

    Ето няколко примера: Рецептата на Ирина за Майонеза за 30 секунди вчера само беше прочетена 7000 пъти, Новогодишната баклава на Вили само около Коледа 5000 души я прочетоха, а на Мартина рецептата за Тутманик на Конци днес е тотален хит. Примерите са много и няма да ги изброявам, в следващите дни ще видите класациите

    Дали този месец или някой друг, награди ще печелите, защото сте на път да станете част от най-голямата кулинарна мрежа в България. Ще видите колко интересна ще стане играта следващия месец с новите екстри, които ще добавим
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 05:02#11Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Относно четенето на моята рецепта при мен числата са съвсем други и ро далеч по-малки за целия период откакто съм я качила.Не разчитам да спечеля с нея 40 точки,но като я представям в кулинарни групи и на моята страница съм сигурна,че поне един двама потребители са видяли и разбрали за сайта именно от нея,което е целта на популяризирането Освен рецептите сайта се отличава с невероятните статии.Незнам кой ги пише,но нека получи искрените ми поздрави и възхощение.От това имаме нужда,за да будем по-добри,по-знаещи и можещи ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 05:24#12AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?@Ирина, числата в потребителския админ се ъпдейтват веднъж дневно и то през ноща, тъй като се вземат от различни сървъри. Влез на самата рецепта и кликни на статистика и ще видиш за какво иде реч. Даже в момента 13 души четат рецептата.

    Благодарим за статиите, всичките ни автори се наистина много стараят.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 05:26#13Ирина Андреева JolieИрина Андреева JolieГотвачРегистрация: 08.01.16Град: ТетевенОтговори: 339от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Благодаря.Аз гледам на съвсем друго място Има доста неща,за който все още не знам тогава Лека работа! ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 06:54#14Пламенова КристинПламенова КристинПомощник ГотвачРегистрация: 02.01.16Град: ИсперихОтговори: 308от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото? Обяснете ми какво по ангелите значи нечестна игра! Никъде в правилата не пише от кое до колко точки може да имаш. Това, че някой ползва един - различен от вашия - вариант, не значи, че играе нечестно, само защото вие имате възможността да ползвате друг. Ама е честно начинаещи да се състезават срещу тези, които с това се занимават. Нали? Честно би било едните да нямат шанс, щом това не сте вие? (думите ми не са насочени лично и конкретно към никого).
    Има двойни стандарти и субективно отношение. Има несправедливости. Затова ще продължа този месец да участвам, защото нито тук, нито в истинския живот тези неща трябва да ни спират да вървим напред.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 07:01#15AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?Дами, няма да започвате пак с кавги.

    Ние следим много строго спазването на правилата и това, че някои потребители имат много коментари не означава определено, че нарушават правилата или че получават точки ако спамят с коментари.

    И Кристин е права, след като нещо го пише в правилата, значи е разрешено За това ги има тези правила. Конкурсът има за цел да развие кулинарната мрежа като такава и това включва Рецепти, Снимки, Коментари, Форум, Оценки, Мнения и други. Така, че за сега всичко е ок, всеки може да си предцени къде да е активен.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.01.16 07:13#16ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Защо съм в конкурса на Готвач.бг и тук ли ми е мястото?На същото мнение съм и аз ,виждам хора който познавам от кулинарни групи и знам че готвенето е вече не само хоби ,но и страст Наградата е само стимул да продължиш ,но дори и без награда аз пак ще си готвя и снимам защото го правя от 5 години ,а този навик трудно се променя Всяка жена готви за семейството си ,но не всички снимат стъпка по стъпка как се приготвя дадено ястие Мисля ,че няма да е излишно да има малко промени в този конкурс ,но това си решават организаторите ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest