Житният режим се препоръчва за пречистване на организма, а също така и за сваляне на излишни килограми. Освен това житният режим служи и за избистряне на мисълта.
Житният режим не продължава само 10 дни, както много хора смятат. За да бъде ефикасен, житният режим трябва да се спазва в продължение на 30 дни.
През първите 10 дни организмът се подготвя за режима, следват 10 дни на същинския житен режим и след това още 10 дни, през които организмът внимателно се захранва.
За да бъде житният режим ефикасен, той трябва да започне на определена дата. За 2013 година датите са 26 юни, а също така 24 юли, както и 26 август. През септември датата е 23-ти, същата е подходящата дата и през октомври.
През ноември житният режим започва на 20-то, а през декември – на 18-то число от месеца. Тези дати важат за стартиране на същинския житен режим, след като организмът е вече подготвен с десетдневен режим.
С помощта на житния режим организмът се пречиства от всички шлаки и токсини, които са се трупали в продължение на дълго време.
Десет дни преди старта на същинския житен режим трябва да се премине на вегетарианска храна. Трябва да се наблегне на бананите, смокините, сушените плодове, боба, морковите, спанака, авокадото.
Препоръчва се да се намали консумацията на ориз, хляб и тестени изделия, соя, цвекло, леща, мед. Преди същинския житен режим трябва да сте се въздържали 10 дни от алкохол, кафе и цигари.
Житният режим се осъществява с помощта на орехи, мед, лимони, жито, ябълки и изворна вода. Вмест обикновена пшеница се препоръчва използването на лимец. За десетте дни режим са достатъчни 90 ореха, 1 килограм лимец, 30 ябълки.
Всеки ден се консумират по 3 ябълки, по 9 ореха, по 100 грама жито и по 8 чаши вода, в която е добавен мед и сок от лимон.
Лимецът или пшеницата трябва да е накисната от предишния ден. Всеки ден се накисват 100 грама, които ще се консумират на другия ден. Водата трябва да е със стайна температура, за да може бързо да покълне.
След 8 часа киснене във водата зърната се отцеждат и се оставят да покълнат до сутринта. Пшеницата се разделя на три и се консумира на три пъти през деня в комбинация с орехи и ябълки. Може да се подслажда с мед.
Житото се предъвква около сто пъти, преди да се глътне, а също така и ябълката и орехите. След като свърши житният режим, организмът се захранва. Това означава, че отново 10 дни трябва да се яде вегетарианска храна.
След това постепенно се преминава към обичайния хранителен режим, но не се препоръчва преяждане, както и консумация на мазни и тежки храни.
Коментари
Кой крив и кой прав-нека положителните резултати да ''говорят''
При спазване на предложената методика има стотици положителни споделяния ...Останалото е упражнение по философстване.
Житният режим има три фази-подготовка,същинска и захранване.Същинската част е свързана с началната дата и препоръчаните храни/ жито,ябълки,орехи и пчелен мед/.През останалите части в храната могат да бъдат включени /по определен ред.../ и други по-здравословни продукти.
????????
и след това ПИШЕ:
Житният режим се осъществява с помощта на орехи, мед, лимони, жито, ябълки и изворна вода.
ЗАЩО МЕДА ПРИСЪСТВА И В ПРЕПОРЪЧАНИ И В НЕ ПРЕПОРЪЧАНИ