Gotvach.bg»Форум»Правила на сайта, критики и предложения»Какво ще предложите за следващия месец?

Какво ще предложите за следващия месец?

  • 18.02.16 08:36#1AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103Какво ще предложите за следващия месец?Скъпи Кулинари,

    както знаете, опитваме се да правим играта ни все по-интересна, затова сега ще се допитаме и до вас. Какво бихте предложили да добавим за следващия месец? Тук визирам нови функционалности и екстри, а не неща от рода - ограничете на този и този точките, изтривайте тези и тези рецепти.

    Ние планираме да почнем да публикуваме рецепти и без снимки и първият, който добави снимка към такава рецепта да получи добър брой точки. Така няма да се налага да се чудим откъде да намерим снимки, които не винаги отговарят на рецептата, а и вие ще можете да сготвите нещо по-различно и да представите снимка.

    Кажете си мнението и дайте вашите предложения
    ОтговорОтговор с цитат
  • 19.05.16 07:20#2Нина Иванова ИвановаНина Иванова ИвановаМастър ШефРегистрация: 05.12.15Град: СофияОтговори: 112от: Какво ще предложите за следващия месец?Катя, кулинарният конкурс е свързан главно с готвене...не с чат по цял ден. Валентин последните дни от месеца направо го беше обърнал на машинопис, което за мен не е правилно. Готвенето и снимането е полагане на труд, не писането по цял ден и то без да се казва нещо смислено. А и понеже работата ми е свързана с наблюдателност (без да се обиждаш но не мога да се стърпя вече), мисля че с Валентин имате много общо. Искате да печелите с коментиране, а един от най-светлите празници написахте с грешка. Кате, Великден се пише с "к", не с "г". И Валентин го беше написал с "г" и то не еднократно. Поне като ще се борите с коментиране (а не с готвене), нека да е правилно написано.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.05.16 02:13#3Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: Какво ще предложите за следващия месец?Госпожо Сия, не знам какво си се подхванала с мен, но ще ти кажа само, че имам и рецепти, и снимки, и статии, имам и коментари, но администраторите знаеш, че трият повечето точки от коментарите, които не са по темите, тъй, че си дръж малко езика в устата, и до последно не си писала само рецепти, и ти вкара някои и друг коментар във форума, като мога да ти дам пример, че имаш по-два отговора във форума, явно не си видяла, че си писала два пъти. Спечелих си съвсем честно наградата, и внимавай как ме наричаш. Аз до сега не съм обидил никой и не искам да го правя.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.05.16 02:15#4Валентин МирановВалентин МирановПомощник ГотвачРегистрация: 14.04.16Град: ЛомОтговори: 705от: Какво ще предложите за следващия месец?За едните награди направо, ще се хванете на бой. Пишете си, и не обръщайте внимание на другите, все пак има администратори и редактори, които следят всеки един какво прави и съответно вземат необходимите мерки, а вие само обиждате и си чешате езиците!ОтговорОтговор с цитат
  • 20.05.16 02:30#5К КК КГотвачРегистрация: 04.02.16Град: ЛомОтговори: 58от: Какво ще предложите за следващия месец?Не искам да се карам с никой, нито да се обиждаме за глупости, това е игра и е интересно, да се готви и да си качваме снимки, щом има проблем с тези коментари, по добре да са в полза на тези който са сготвили ястието, стига вече големи хора сме!ОтговорОтговор с цитат
  • 20.05.16 02:58#6Лидия - ГериЛидия - ГериГотвачРегистрация: 04.12.15Град: ПерникОтговори: 570от: Какво ще предложите за следващия месец?Според мен също не трябва да се дават точки за коментари и да има ограничение за писане на статии / до 10 например на човек/. Все пак това е кулинарен сайт и ако всички ние решим , че е по -лесно да пишем коментари и други такива неща и по този начин да трупаме точки, то с какво бихме били полезни на потребителите. Дали някой като влезе да търси рецепта би му било интересно да чете безумни коментари , като те са ненужни никому.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.05.16 03:04#7Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Какво ще предложите за следващия месец?Съгласна съм с Лидия-Гери. Аз и преди писах че е кулинарен сайт а не за статии и коментари все едно правим анкета кой какво прави и харесва. Като гледах как коментират и аз покрай тях а рецепти ....Много по трудно е да сътвориш нещо красиво и вкусно и да те оценят а това да си пишеш прочетени неща какво е само писане..... някой сега ще се обидят но си казвам мнението.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.05.16 12:37#8Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Какво ще предложите за следващия месец?Здравейте на всички! Искам да има справедливост в този сайт! От вчера пиша и никой не ми отговаря, не съм за едни точки просто искам да разбера кое е правилно и кое не за да зная за напред кое отговаря по темата и кое не. На някой се обръща внимание за глупости и се пише а на други все едно си пише просто да се намира на работа. Извинявам се ако някой се почувства обиден. Лек ден!ОтговорОтговор с цитат
  • 21.05.16 02:22#9AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Какво ще предложите за следващия месец?Здравейте всички! Сайтът наистина е кулинарен, но не може да се гради само на рецепти, защото ако трябва да сме стриктни и да публикуваме само качествените рецепти и такива, които ги няма вече писани в сайта, то ще останат много малко рецептите, които ще публикуваме. Затова има статии, форум, рецепти, снимки. Така сайтът се обогатява в няколко посоки.

    Целта на коментарите е не да се трупат точки с тях, а да се развие дискусия между потребителите с цел подобряване/изясняване на дадена рецепта или статия. Досега никой не е спечелил само само с коментари, така че е излишно да дискутирате темата.

    Всички коментари се следят, макар понякога и със задна дата, и тези, които изразяват лични предпочитания и харесвания се нулират. За сведение ще кажа, че последната седмица сме нулирали над 1500 коментара.

    И ще кажа пак на всички: не сте толкова много кулинари в сайта и всеки, който положи малко повече усилия печели награда, последните месеци го показват, така че оставете коментарите на мира и гответе с удоволствие
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.05.16 02:35#10Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Какво ще предложите за следващия месец?А моите съобщения до вас прочетохте ли ги имах 2 въпроса.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.05.16 05:15#11МариянаМариянаМастър ШефРегистрация: 26.03.16Град: -Отговори: 236от: Какво ще предложите за следващия месец?Макар че съм нова, бих искала и аз да дам мнение, ако може. Моите предложения са следните :
    - да не се дава точки за мнение към рецепти, защото забелязвам, че има такива потребители, които злоупотребяват с това, т.е на база мнения, някои от които абсурдни получават точки
    - да се дават точки за сготвена рецепта с натискане бутона "сготвена" - 1 т. например, ако обаче потребителя качи снимка на това ястие, т.е има доказателство, че наистина е сготвено - повече точки например 4 т.
    - да има нещо като тематична тема - например скоро е празник ...... и там да се качват снимки и рецепти на ястия, които е типично тогава да се готвя, и потребителите да получават повече точки
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.05.16 09:59#12Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Какво ще предложите за следващия месец?Предлагам да има ЛИМИТ за статии и коментари, не е редно едни само това да правят а други да готвят, снимат и пишат рецепти.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.05.16 10:38#13AdminAdminАдминистраторРегистрация: 04.10.08Град: -Отговори: 103от: Какво ще предложите за следващия месец?@Ваня: На статиите и коментарите не може да бъде сложен лимит. Първо защото статиите са нас са не по-малко важни от самите рецепти, затова даваме и толкова точки за написана статия. Опитай да напишеш статия, на която текстът не се повтаря никъде, и ще видиш, че не е никак лесно. Лично смятам, че писането на статии е по-трудоемко от това на рецепти. Защото при статиите текстът е много по-дълъг и не трябва да се повтаря никъде в други сайтове. За разлика от рецептите, където можете да пишете свободен текст, една статия трябва да бъде добре изпипана, за да я допуснем до публикация. Нивото на текста в случая е много над нивото на текста при рецептите.

    @Марияна: всяка седмица имаме тематични рецепти, когато са празници, тематиката е за самия празник. Бутонът сготви не може да се ограничи само за качване на рецепта със снимка, защото не всеки, който е сготвил една рецепта, има възможност и да я снима. А този който е снимал ще получи 2 точки от сготвяне на рецептите + 3 точки за всяка одобрена снимка, която е снимал.

    Коментарите е излишно да се коментират, неподходящите се нулират така или иначе и досега няма никой спечелил само с коментари.

    На този етап не се планира промяна на правилата, освен че от другия месец 5-тата награда ще се дава по усмотрение на редакторите на някой, който е редовно активен, но досега не се е класирал за награда.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 23.05.16 10:32#14Ваня ВеличковаВаня  ВеличковаПомощник ГотвачРегистрация: 03.01.16Град: ПерникОтговори: 15от: Какво ще предложите за следващия месец?Здравейте и от мен след дългото отсъствие. Аз бих предложила ако има възможност да се добави функция за чернови - на рецепти и статии. Така всеки от нас ще може да прецени кога точно да публикува дадена рецепта/статия; какво да добави или да премахне преди да я публикува и така. Също така класиралият се на първо място през предходния месец да избира една от темите през месеца и в края на седмицата да даде бонус точки на най-добрата според него тематична рецепта.ОтговорОтговор с цитат
  • 23.05.16 08:13#15ВИЛИ-Виолета МатеваВИЛИ-Виолета МатеваАвторРегистрация: 27.06.12Град: КаменоОтговори: 665от: Какво ще предложите за следващия месец?То това съкровище ще е златно бе хора ,ние готвим ,снимаме и за този труд ако е тематична рецепта получаваш 16 точки , а съкровището ще носи цели 100 Я си помислете колко рецепти трябва да се качат за 100 точки - нещо не ме кефи тази идея но както и да е Писах и пак ще пиша - Не искам да ме оценяват конкурентите ,никой няма да бъде честен в тази игра както казва бай Ганьо всеки ще гледа своя келипир - това е моето мнение Много често виждам профили качили по 700 рецепти и нищо друго, няма снимка ,няма точки Няма полза от това Всеки може да напише 1000 рецепти от готварски книги и така да си печели ,това няма да е честно според мен !ОтговорОтговор с цитат
  • 25.05.16 03:33#16Ваня ГеоргиеваВаня ГеоргиеваГуруРегистрация: 30.01.11Град: ЕлховоОтговори: 1008от: Какво ще предложите за следващия месец?Най добре да забравим за всякакви точки и да готвим за удоволствие което е най правилно. Защото аз го правя с любов и това ме прави щастлива като ми оценят труда ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest