Gotvach.bg»Статии»Празнична Трапеза»Вижте как пластмасовите опаковки вредят на собственото ни здраве

Вижте как пластмасовите опаковки вредят на собственото ни здраве

Лилия  МилковаЛилия Милкова
Иноватор
45633
Вижте как пластмасовите опаковки вредят на собственото ни здраве

Твърде вероятно е да влезем в контакт с някаква форма на пластмасов опаковъчен материал през деня, като най-често това е пластмасовата опаковка на храната. Всъщност опаковките сега са най-големият пазар за пластмаса, който представлява приблизително половината от цялата пластмаса, създавана някога.

Цялата тази пластмаса не само завършва като отпадък, замърсявайки нашите сметища и океани, но може да окаже влияние и върху здравето ни. В старите времена съхранявахме храната в кошници, керамика и съдове, създадени от естествени материали. Продуктите за еднократна употреба бяха въведени преди повече от 100 години, което доведе до бума на пластмасовите опаковки.

Как си вредим чрез пластмасата

Повечето от нас носят храната си вкъщи в найлонови торбички или запечатани в пластмасови кутии. Толкова много, че в много отношения ние самите сме се обградили от пластмаса. Този процес ефективно ни кара да забравим, че храната, която ядем всеки ден, идва от жива дишаща планета и е проявление на различни енергии, които работят заедно.

Пластмасата е проникнала във всеки аспект от човешкия живот и макар да е изключително опасна за околната среда, тя е опасна и за нас. Ето защо, когато нещо толкова фундаментално за човешкото здраве като водата и храната се съхранява или опакова в пластмаса, ние наистина трябва да разберем начините, по които може да навреди на нашето здраве.

Нашата храна и вода са съставени от жизнена енергия. И точно както енергията взаимодейства помежду си, за да подобри своите животворни свойства, мъртвата енергия под формата на пластмаса ще убие жизнената енергия, присъстваща в храната, която ядем. Например, когато водата се постави в медни съдове, тя се смесва със свойствата на тази мед, давайки ни минералите, от които тялото ни се нуждае.

Пластмасови торбички

Разнообразието от полимери и добавки, смесени в пластмасите, се натрупва в нашите бели дробове, бъбреци и черва. Фталатите, вид химикал, използван за гъвкавост на пластмасата, увеличават раковите клетки в тялото, като също така повишават нивото на молекулите на оксидативния стрес в черния дроб.

Веднъж изложени на околната среда, пластмасите причиняват вреда по няколко начина. Те замърсяват океаните, замърсяват въздуха, който дишаме, и засягат не само нас, хората, но потенциално увреждат цели екосистеми. След като се фрагментират, е известно, че остават там в продължение на десетилетия без никакъв шанс за биоразграждане.

Микропластмасите влизат в телата ни чрез почвата, водата и въздуха. Тези малки микропластмаси преминават през червата в кръвта и влизат в органи, които могат да повлияят и на репродуктивната система. Те променят хранителната стойност на храната, която ядем, и водата, която пием, като влияят върху повишаването на концентрациите на метали директно в нашите тъкани.

Внимание! Повечето заболявания на начина на живот, открити през последните около 50 години, са пряк резултат от въздействието на пластмасата в ежедневието ни.

Изследователите са открили микропластмаси в бирата, солта, морските дарове, захарта, алкохола и меда. Той вече е влязъл в хранителната верига. „Трофичният трансфер“ на микропластмасата е реално нещо, когато се пренася от един организъм в другия, докато достигне до човешкото тяло.

Кой е най-застрашен от опласмасата

Пластмасови опаковки

Всички - от бременните майки, до нероденото дете, всички са изложени на опасност.

Увреждането на червата и износването на тъканите от пластмасови частици е често срещана диагноза. Установено е също, че пластмасата е основната причина за ендокринни проблеми и редица репродуктивни проблеми.

И така, въпреки балансираната диета, ако се чувствате лишени от хранителни вещества, мързеливи или летаргични, вие знаете, че поглъщате мъртва енергия в тялото си, съзнателно или по друг начин.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest