Ако сте от хората, които постоянно се качват на кантара, за да проверят теглото си и с трепет очаквате, че цифрата е вече по-малка, това означава, че вече сте изработили нездрав интерес към теглото си. Кои са основните грешки при измерването на теглото?
Ако мерите теглото си твърде често – например всеки ден, това е напълно ненужно. Това обикновено води до натрапчиви мисли. Достатъчно е да се измервате веднъж седмично.
Мерете се винаги на един и същи кантар, ако искате резултатите да са верни. Домашният в кантар, дори да не е съвсем правилен, ще ви показва дали отслабвате или напълнявате.
Ако сте си купили прекалено евтин кантар, шансът той да мери точно не е стопроцентов. Също така не е добре да измервате теглото си след обилна вечеря.
Вечер тялото ви може да тежи с около четири килограма повече от сутринта. Затова е най-добре да измервате теглото си рано сутрин, веднага след като се събудите.
Ако сте облечени дебело и с обувки, кантарът няма да посочи вярното тегло. Дрехите и обувките могат да тежат около четири килограма, така че най-добре се мерете по бельо.
Не измервайте теглото си веднага след тренировки, защото при големи физически усилия организмът може да изгуби до един литър вода, което далеч не е един килограм мазнини.
Не поставяйте кантара на килим, защото няма да измерва точно. Имайте предвид, че по време на месечния си цикъл жените тежат повече, защото организмът им задържа вода.
Ако мислите, че измерването на теглото ви е стрес за вас, то ще бъде точно така. Ако не можете да преодолеете страха от измерването на килограмите си, измервайте обиколката на талията и ханша си, за да разберете накъде се движи теглото ви.
Коментари