Gotvach.bg»Статии»Кое за какво е полезно»Доказано - бирата бори по-добре махмурлука от парацетамола!

Доказано - бирата бори по-добре махмурлука от парацетамола!

бира
Тенджера за спагети с двойно дъно - 6 литра-16%
Качество без компромис:
Тенджера за спагети с двойно дъно - 6 литра
115.00 лв.
96.60 лв.

Ставате сутрин – главата ви боли, стаята се върти, а стомахът ви се бунтува. Ясно е, че предната вечер сте прекалили със забавленията и да бъдем по-точни – с алкохола. Първото, което много от попадналите в тази ситуация правят, е да побързат да изпият хапче срещу махмурлука. Най-често на помощ идва парацетамолът.

Ново проучване обаче наскоро доказа вековната българска мъдрост срещу махмурлук, а именно, че клин клин избива. Изследователи твърдят, че пиенето на две бири може много по-лесно да облекчи болката, отколкото приемането на хапчета.

Откритието са си го приписали учените от Университета на Гринуич. Те успели да докажат, че консумацията на бира намалява дискомфорта от махмурлука с една четвърт. Те доказали, че повишаването на съдържанието на алкохол в кръвта увеличава търпимостта на тялото спрямо болката и по този начин значително намалява нейния интензитет.

Изводите сочат, че алкохолът е ефективен аналгетик, който осигурява клинично релевантно намаляване на интензивността на болката. Това обяснява злоупотребата с алкохол при хората с постоянна болка, въпреки възможните последици за дългосрочното здраве, се обяснява в доклада на учените.

Все още не е ясно обаче дали алкохолът намалява чувството на болка, защото засяга мозъчните рецептори или защото просто намалява тревожността, което след това ни кара да мислим, че болката не е толкова силна.

пиене на бира

Алкохолът може да бъде сравнен с опиоидните лекарства като кодеин, а ефектът му е много по-мощен от този на парацетамола, казва ръководителят на изследването д-р Тревър Томпсън от университета в Гринуич в Лондон.

Към момента цел на учените е да създадат лекарства срещу болката на база на алкохола, като в същото време се избегнат вредните ефекти от него. Въпреки това те поясняват, че резултатите от новото им проучване не означават, че алкохолът е добър за нас.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest