Докато имунната система върши работата си ефективно с правилното хранене, борейки се с микроби, болести и неразположения, няма нищо лошо да приемете и малко помощ от природата! Вашият килер и хранителният магазин са пълни с храни, които предлагат естествени антибактериални свойства. Ползите от куркумата и меда са добре известни, но нека да разгледаме някои други храни, които предлагат същото.
Чесън
Голяма част от антибактериалните свойства на чесъна идват от алицин, активна съставка в пресния суров чесън, получен при смачкването му. Така че, когато дъвчете скилидка чесън, тя се отделя в тялото и е установено, че има отлични начини за справяне с бактериите, освен че има антиоксидантни ползи и намалява възпалението на червата.
Джинджифил
В няколко изследователски доклада науката класифицира джинджифила като естествен антибактериален продукт, поради способността му да се бори с няколко вида бактерии - от обикновена настинка до тези, които причиняват стомашни заболявания. Джинджиролът е ключовата съставка в джинджифила, която подпомага този процес, а също така придава на джинджифила неговия остър вкус. Всъщност традиционната китайска медицина разчита на джинджифила в няколко формулировки за голяма гама от болести.
Кокосово масло
Най-доброто нещо, което можете да направите за тялото и кожата си, е да добавите кокосово масло към вашата диета. Екстра върджин кокосовото масло съдържа лауринова киселина, средноверижна мастна киселина, която има противогъбични, антибактериални и антивирусни ползи. Може да се използва за лечение на всичко - от псориазис до рак!
Зеле
Зелето, когато се консумира сурово или под формата на сок, е богато на млечна киселина, която помага за справяне с много бактерии, свързани с червата. Докато всички разновидности на зелето са здравословни, лилавото зеле има допълнителни антибактериални свойства, като предпазва дори бактериите, свързани с приемането на някои лекарства!
Коментари