Авокадото е богато на мононенаситени киселини, които ви помагат да се преборите с мазнините в областта на торса, които от своя страна създават риск от сърдечно-съдови заболявания.
Освен това, авокадото има високо съдържание на калий, магнезий, фолиева киселина, протеини, витамини В6, К и Е. Препоръчителното количество е не повече от половин авокадо на ден.
За разлика от другите плодове и зеленчуци, авокадото трябва да има по-неугледен и застоял вид, за да означава, че наистина е добро.
Хубавите, стегнати, твърди и зелени плодове са неузрели и няма никакъв смисъл да ги купувате.
Авокадото трябва да е меко на лек натиск и да е с по-тъмен цвят.
Има и още една хитринка. Просто погледнете дръжката на плода – тя трябва да е изсъхнала и като я махнете, отдолу под нея мястото да е светло и по-свежо. Ако е кафяво и като цяло тъмно на цвят, значи този плод е престоял повече от нужното и не ви трябва.
Как да съхраняваме авокадо?
Оставете твърдо авокадо да узрее на стайна температура, след това можете да го съхранявате до 1 седмица в хладилник. Ако плодът е много твърд, оставете за няколко дни да узрее.
Оптималната температура за съхраняване е около 10 градуса. Щом веднъж е срязано, авокадото почернява бързо. Ако искате да го запазите, напръскайте повърхността му с лимонов сок, опаковайте го херметически и го поставете в хладилник.
Коментари