Gotvach.bg»Съвети»Как да се храня, за да алкализирам тялото си

Как да се храня, за да алкализирам тялото си

EvgeniaEvgenia
Мастър Шеф
94265
Как да се храня, за да алкализирам тялото си

Алкалната среда в организма е от изключително и жизненоважно значение за здравето и дълголетието. Ако организмът ви поддържа предимно киселинна среда, това е голяма предпоставка за развитие на диабет, хипертония, рак, сърдечносъдови заболявания, затлъстяване, хормонален дисбаланс, бъбречни проблеми и др.

Диетата влияе върху нивото на рН на кръвта, като някои храни имат киселинно-формиращ ефект, а други насърчават алкалността. Консумацията на по-малко киселинно-образуващи храни и повече алкални храни може да подобри здравето.

Най-добрият начин за насърчаване на алкалността в тялото е да се ядат много пресни плодове и зеленчуци, които са най-алкалните от всички храни.

Половината чиния трябва да е пълна при всяко хранене с листни зеленчуци, броколи, карфиол, патладжан, аспержи, целина, лук, чушки и репички. Спанакът и къдравото зеле са едни от най-алкалните зеленчуци.

Някои ядки и семена имат алкален ефект, докато други са киселинно-образуващи.

Бадемите, пресните кокосови орехи и кестените насърчават алкалността в тялото, но орехите, пеканите, кашуто, шамфъстъците и фъстъците са киселинно-образуващи.

Повечето млечни продукти са киселинно-образуващи, но суроватката, страничен продукт от производството на сирене, е алкална.

Прясното безсолно масло и козето мляко също са алкално-насърчаващи. Маргаринът и непреработените студено пресовани масла са алкални, както екстракт от ванилия, яйца и непреработена морска сол.

Повечето билки също са алкални.

Алкалните напитки включват плодови и зеленчукови сокове, кафе, чай, минерална вода и червени и бели вина.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest

Рейтинг

4
Общо гласували: 2
51
40
31
20
10
Дай твоята оценка:

Коментари

Този съвет още не е коментиран. Бъди първият, който ще остави коментар към него:Анонимен
.