Ако още не сте се влюбили в Българската кухня, ще ви дадем една основателна причина да го направите - надениците. Надениците са сред най-консумираните продукти у нас. По традиция се хапват печени на скара, но може да намерите и десетки рецепти за ястия с наденица.
Тук е моментът да уточним, че не става дума за варените или пушени наденици от магазина, а за домашно приготвените наденици, овкусени с любимите подправки.
Един от най-важните въпроси, които си задават повечето кулинари е, може ли да се суши наденицата.
На въпросът - може ли да се суши наденицата, отговорът е един - ДА! При това не само може да се суши наденица, но и задължително трябва.
Дори когато приготвяте домашна наденица вкъщи, трябва да спазвате технологията, за да не допуснете влошаване на качеството ѝ. Затова тррябва в месото да сложите и амониева селитра, и захар, както и да се погрижите да извадите целия въздух от червото, което сте напълнили със сместа.
Въпреки че при приготвянето на домашна наденица, суджуци и луканка има много общи неща, те се различават по вида на използваното месо, подправките, но най-вече по времето за сушене.
За разлика от суджуците и луканките, които се сушат поне 10-15 дни, надениците се сушат на студено, сухо и проветриво място за не повече от 5-6 денощия. След това възможностите са няколко.
Готвят се веднага - печени във фурната, на скарата или пържени. Може да се съхраняват няколко дни в хладилник или да се увият в прозрачно фолио за свежо съхранение и да се приберат във фризера.
А най-вкусните рецепти с наденица ще намерите само при нас - опитайте неустоимата ни Домашна наденица или ароматната Селска наденица.
Коментари