Gotvach.bg»Статии»Кое за какво е полезно»Вредите от прекаляване с консумацията на череши

Вредите от прекаляване с консумацията на череши

вреди от череши

Черешите са изключително сочен, сладък и приятен за консумация плод. Освен това на всеки са известни ползите от консумацията им за набавяне на витамини, за подкрепа на храносмилането, за работата на щитовидната жлеза, както и за отслабване. Това води често до прекаляване с консумацията им.

Всъщност малко хора се дават сметка, че безконтролната консумация на черешите може да бъде и вредна в много случаи. Ето защо трябва да се консумират с мярка. Това значи да се придържаме към препоръчителната доза. Тя е 300 грама череши на ден за възрастен човек.

Какво ще се получи, ако се прекали с този сезонен плод, чиято масова поява на трапезата е доста кратка?

Вреди от свръх консумация на череши при здрави хора

1. Колкото и странно да изглежда прекаленото количество череши може да доведе до повишаване на теглото. Плодът е сладък, съдържа захари, а това винаги се отразява на фигурата, когато е във високи дози.

2. Промяна в изпражненията - става въпрос както за цвета, така и за консистенцията им. Сладките череши повишават нуждата от вода и смесени, те водят до разстройство.

3. Дискомфорт на храносмилателната система следствие на подуване на корема.

Вреди от консумацията на череши при болни хора

вреди от консумацията на череши

1. Хората с индивидуална непоносимост към плода трябва да го избягват.

2. Хората с алергии, както и малките деца, трябва внимателно да подбират дозите, които консумират.

3. Болните от диабет трябва да се въздържат от консумацията на череши заради високото съдържание на фруктоза.

4. Болни от различни заболявания на органите на храносмилателната система, особено на червата и бъбреците също трябва да се въздържат от консумация на този плод.

Други вреди от консумация на череши

1. Плодът череша има малка годност, той бързо се разваля. Омекването на черешата или промяната в цвета на плода подсказват, че той загнива и не трябва да се консумира, тъй като е повече вреден, отколкото полезен.

2. Подобно на ябълковите семки, черешовите костилки съдържат цианид. Ако се погълнат няколко костилки, това няма да има никакво отражение върху организма, тъй като той може да се справи с отровата, но при поглъщане на голямо количество череши заедно с костилките, може да настъпи отравяне, което се характеризира с главоболие, замаяност, повръщане, сърцебиене, бъбречна недостатъчност.

Вижте и как да си приготвите някои вкусотии с череши, които обаче да консумирате не само с удоволствие, а и с мярка:

- сладко от череши;

- торти с череши;

- мъфини с череши.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest