Gotvach.bg»Статии»Кое за какво е полезно»Цинарин в артишока - за какво помага полезната съставка?

Цинарин в артишока - за какво помага полезната съставка?

редакция:
цинарин в артишока

Мислим за артишока като за зеленчук, но това всъщност не е вярно. Става въпрос за трън. Това бодливо растение е изключително полезно заради съдържанието си. В него се намира изобилие от хранителни и лечебни вещества, сред които се отличава едно - цинарин, тъй като се среща само в артишока и в никой друг растителен вид.

Какво представлява цинаринът и кое го прави толкова ценен?

Цинаринът е биофлавоноид. Той е един от най-мощните антиоксиданти в природата, мощен хепатопротектор, който стимулира извеждането от организма на солите на тежките метали служи за прочистване на шлаките, за извеждане на излишните течности от тялото.

Наред с изброените ползи цинаринът има изключително благотворно въздействие върху храносмилателната система, като ролята му се разпростира върху всички органи с акцент върху черния дроб и жлъчката.

Черният дроб има задачата да филтрира кръвта, която постъпва от храносмилателния тракт, преди да премине към другите органи в тялото. Това го позиционира като най-важния орган, лабораторията на целия организъм. Неговото здраве определя здравето на целото тяло.

Цинаринът пречиства черния дроб, освобождава го от вредни натрупвания. Освен това разгражда медикаментите, лекарствата и алкохолът, които постъпват в тялото и имат вредно въздействие върху органа.

ползи от цинарин

Цинаринът стимулира отделянето на жлъчните сокове, като по този начин подобрява функцията на жлъчката. Жлъчният сок улеснява разграждането на мазнините, стимулира перисталтиката и подпомага процеса на прочистване на тялото от токсини. Благодарение на съдържащия се в листата от артишока цинарин, жлъчният поток се увеличава постепенно, по естествен път, без това да има отрицателен ефект върху организма.

Веществото цинарин действа добре при стомашни проблеми като подутия корем и газовете, защото успешно нормализира състоянието на цялата чревна флора.

С този антиоксидант се постига пълна детоксикация на органите в тялото. А след като се осъществи вътрешният баланс, много лесно може да се овладеят и неприятни състояния, като наднорменото тегло и проблемната кожа.

Антиоксидантът цинарин се бори със свободните радикали, регенерира клетките и подобрява структурата на кожата, като запазва нейния младежки вид и свежест.

Цинаринът помага за нормалното функциониране на основните органи и системи в тялото.

Вижте и: Чай от артишок - как се прави и защо е полезен

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest