Когато варите супа, сложете в студена вода костите, а след като водата кипне, добавете и месото. Така месото ще запази ценните си хранителни вещества.
Много хора съветват да се маха пяната от бульона. Но точно тя съдържа най-много ценни вещества, а и когато месото се вари на слаб огън, пяната постепенно изчезва.
Ако случайно сте пресолили супата, хвърлете в нея една бучка захар. Тя ще поеме излишъците от сол. Друг вариант е да сложите цял обелен суров картоф и след минута да го извадите.
Също така можете да пуснете в пресолената супа марлена торбичка с ориз и след като кипне и престои тридесет минути, да я извадите. Солта ще е в ориза.
Когато правите млечни супи със зеленчуци, зърнени храни или макаронени изделия, първо ги сварете във вода и едва след като са готови, ги пуснете в млякото.
Ако искате свареното пилешко месо да запази приятния си бял цвят, след като го извадите от водата, в която е вряло, натъркайте го с лимонов сок или воден разтвор на лимонтузу.
За да разберете, че месото се е сварило, прободете го с вилица. Тя ще влезе много лесно в месото, ако то вече е готово. Свареното месо много лесно се отделя от костите.
Ако не обичате подправки и корени за супа, сложете ги в марлена торбичка и ги пуснете да кипнат двадесетина минути в супата, за да я наситят с аромата си. След това извадете торбичката.
Използвайте пресни зелени подправки, за да овкусите супата си и да й придадете приятен аромат и вид. Наръсете я с тях точно преди да я сервирате.
Коментари