Преди да готвите замразени миди, те трябва да бъдат правилно размразени. За да направите това, заледените миди трябва да се извадят от торбата, след което да се поставят в гевгир, а той в дълбока купа и да се поставят на горния рафт в хладилника.
След като ледът се разтопи напълно, продуктът трябва да се остави в гевгира и да се изплакне обилно под силна струя хладка вода. Тази процедура ще ви помогне да се отървете от пясъка, който често остава в мидите след почистването им.
Някои съветват замразените миди да се готвят директно без размразяване, като се пуснат във вряща вода или тиган загрят тиган. Но преобладаващо е мнението, че морските дарове никога не трябва да се размразяват насила.
Само в хладилник или при стайна температура! Без вода или микровълнова! Така се развалят морските дарове. Особено мидите, те обикновено лесно се превръщат в гума. Същността на бавното размразяване е да се запази влагата вътре в тях колкото е възможно повече, а не да се "изпари".
Замразените миди могат да се съхраняват във фризер до 3 седмици. Мидите без черупки могат да се съхраняват при -18 ℃ до 2 месеца. Не се препоръчва да съхранявате готови миди - ястията с тях се развалят твърде бързо.
Замразените миди обикновено се продават без черупки. Могат да се варят, задушават, пекат и пържат. Такива миди се добавят към различни зеленчукови и рибни супи, супи с морски дарове, тестени изделия, салати с миди, а също така се сервират с гарнитура от задушени или пържени зеленчуци.
Вижте още как се поднасят миди.
Коментари